Мъниста

Материалите за изработка на бижута са много и разнообразни - стъклени, дървени, керамични, порцеланови и акрилни мъниста, полускъпоценни камъни, мъниста зрънца, мъниста от кост, метални елементи, бижутерийна тел за низане или моделиране и т.н.
А вие какво предпочитате и защо?

Мъниста

Мнениеот admin » 18 Мар 2010 19:28

Стъклени мъниста - Millefiori, Lampwork, Глазирани мъниста, Кракле и още много...
Метални елементи и мъниста.
Керамични и порцеланови, дървени, акрилни и т.н.
admin
Site Admin

Re: Мъниста

Мнениеот cherry » 21 Юли 2010 10:32

Здравейте,
абсолютно начинаеща съм и като такава искам да започна с някой от готовите модели, които сте показали, за да схвана най-вече основните техники. Срещнах обаче известни проблеми при термините, понеже не съм запозната с материалите и наистина не мога да се ориентирам кое какво е. Разбира се, разгледах всичко, което предлагате и попрочетох речника, но все още останаха някои неясноти, което разбира се може да се дължи просто на факта, че не знам къде да потърся и прочета. Например не успях да разбера кои мъниста се наричат 'рондо' и в тази връзка имам една молба, дали е възможно при всеки модел, там където да изброени материалите да има някакъв линк към снимка или описание на въпросните материали (дори към самия сайт, където има тази информация). Знам, че това ще отнема време, но ще е безценна помощ за такива като мен, които за пръв път се срещат с терминологията. Предварително ви благодаря!
cherry

Мнениеот Irina » 16 Авг 2010 18:07

Здравей и добре дошла, Cherry!
Първо на конкретния въпрос - рондо е специфична форма мънисто - най-общо казано, овал, приплеснат от страната на отворите. Понеже звучи неясно, прилагам снимка, която да те ориентира по-добре:
rondo1.jpg
Това е кристално мънисто рондо на Сваровски.
rondo1.jpg (39.83 KiB) Прегледано 5321 пъти

Засега обаче ги няма в магазина, асортимента се разширява и обогатява постоянно, но не става наведнъж
Според мен обаче спокойно можеш да ги заместиш с кръгло фасетирано мънисто, без това да промени драстично визията на бижуто, виж например тези:
http://www.marabu.bg/product/1896/chesh ... -8br-.html
И тези:
http://www.marabu.bg/product/1897/chesh ... -8br-.html
Има ги в различни размери, така че можеш да избереш кой най-добре ще пасне не само на модела, но и на самата теб.
Стремим се да качим колкото се може повече информация, възможно най-бързо. От миналата седмица вече имаме подробна секция с техники за изработка на мъниста. Постепенно ще качим още повече снимков материал, схеми и готови модели, за да можете да откриете всичко, от което се интересувате.
Точно за това обратната връзка е много важна. Благодарим ти за предложенията, в скоро време ще добавим в речника линкове с продуктите, които се предлагат в магазина, а да се надяваме, че не след дълго ще можем да илюстрираме и целия речник със съответният снимков материал. В момента тестваме техническите параметри за да стане това реалност.
Ти не се отказвай от опитите, разгледай техниките, а и галерията с творенията на другите потребители. Ако нещо те затруднява, винаги можеш да попиташ във форума - той е затова (а и да поклюкарстваме от време на време ).
Имай предвид, ти а и всички останали потребители, че сме отворени за всякакви идеи, предложения, градивна критика и разбира се - похвали
Вашето мнение е важно за нас!
Пожелавам ти много успехи в бижутерското изкуство!
И не се притеснявай да питаш, ако има нещо друго, което те смущава!
Аватар
Irina

Снимки: 64

Мнениеот nadejda_sz » 14 Апр 2011 14:14

http://www.delphinesflowerbeadshop.com/ ... Categories
Тук има прекрасни мъниста. Струва си да ги разгледате! :D
nadejda_sz

Снимки: 45

Мнениеот Gwanyn » 18 Апр 2011 15:05

Наистина са много красиви! :)