Тел,нишки,корди

Материалите за изработка на бижута са много и разнообразни - стъклени, дървени, керамични, порцеланови и акрилни мъниста, полускъпоценни камъни, мъниста зрънца, мъниста от кост, метални елементи, бижутерийна тел за низане или моделиране и т.н.
А вие какво предпочитате и защо?

Re: Тел,нишки,корди

Мнениеот sunflower » 18 Авг 2011 21:40

Здравей :)
Това на клипчето мисля, че е WildFire/ FireLine/ Dandyline, преди я имаше в Марабу, но сега май са се изчерпали количествата. Може да стане с Nymo, като преди това се обработи с восък. Минаваш конеца няколко пъти през восъка, за да не се разнищва и т.н. Всъщност разликата между WildFire и Nymo е, че първото няма нужда от обработка, защото има някакво найлоново покритие.
За копринената нишка не съм сигурна, някой друг трябва да ти отговори.
Дребните мъниста са само Тохо, да. В сайта няма дребни чешки.
~So how Marvelous is your Motion?~
Аватар
sunflower

Снимки: 28

Мнениеот m_dimitrova » 19 Авг 2011 12:54

Благодаря за отговора :) Дано да заредят с малки чешки мъниста - тук ми е надеждата. Няма друг такъв магазин с такова разнообразие и качество. А съм си харесала толкова схеми, за които ми трябват точно такива...ще почакам :)
m_dimitrova

Мнениеот sunflower » 20 Авг 2011 09:31

А с Тохо няма ли да стане?
Иначе за малки чешки, досега не е имало и не знам дали изобщо ще зареждат...
~So how Marvelous is your Motion?~
Аватар
sunflower

Снимки: 28

Мнениеот Puhi1962 » 20 Авг 2011 21:08

m_dimitrova написа:Благодаря за отговора :) Дано да заредят с малки чешки мъниста - тук ми е надеждата. Няма друг такъв магазин с такова разнообразие и качество. А съм си харесала толкова схеми, за които ми трябват точно такива...ще почакам :)

Засега в България в момента няма да намериш обикновен магазин или интернет магазин за мъниста, в който да продават чешки бисер- /навремето имаше такъв, но.....-обърни се за информация към Руми/. Качествен бисер се продава само тук- японски, а навсякъде другаде-китайски или тайвански с отвратително качество /иска страхотна калибровка/, но пък е с толкова много разцветки. Мога да ти предложа един и-нет магазин, в който избора на чешки бисер е много голям- от него се снабдявам основно и редовно - много са точни, внимателни и коректни - http://8beads.ru/ - можеш спокойно да контактуваш с тях на три езика- чешки, руски или английски. Ако се заинтересуваш и ти е необходима повече информация- пиши на мен или на Руми /rstil/ . За две години кореспонденция и закупуване на стока от тях не съм имала никакви проблеми :)
И занапред смятам или само от там да се снабдявам с чешки бисер или лично да се "окумя" някой хубав ден в магазина на фабриката "Прециоза Орнела" край Прага и да разоря семейният бюджет за няколко месеца напред назависимо от последствията :lol:
П.П. За съжаление в момента магазина е малко опоскан, но предполагам, че със свършване на летните почивки отново ще го заредят
Puhi1962

Снимки: 22

Мнениеот m_dimitrova » 22 Авг 2011 16:22

Благодаря за отговора :) Мисля да се възползвам, мъжът ми не знае, но ще разбере скоро :lol: Като получа поръчаните неща ще пиша веднага, а надявам се скоро да се похваля и аз с албум тук. Все още е само в главата ми...скоро надавам се :)
m_dimitrova

Мнениеот Vladislava » 23 Авг 2011 15:31

Здравейте, момичета, здравей и добре дошла Мария :)
Техниката, показана на клипчето е плетене на мъниста в мрежа, само че под формата на тръба или шнур. Техниката е много лесна, а веднъж свикнеш ли с логиката на действие, се плете много бързо и приятно и позволява създаването на невероятни красоти - не само гривни, гердани и други бижута, но дори дръжки за чанти и ефектни декоративни коланчета.
Долу в коментарите авторката на клипа е посочила, че за такъв тип плетки предпочита да използва нишка за плетене Wildfire или Fireline - аз лично предпочитам Wildfire на американската компания Бийдалон, която предлагаме и тук в Marabu.bg, понеже алтернативната нишка Fireline в черния си вариант цапа ръцете при интензивна работа (при по-сложни плетки). Както ти е писала sunflower, можеш да замениш тази нишка с Нимо, което обаче изисква предварителна обработка с восък за по-добро сцепление. Копринената нишка, която предлагаме не е подходяща за такъв тип плетки от мъниста - тя се използва най-вече за низане на перли.
Що се отнася до ситните мъниста, засега не планираме да зареждаме чешки такива, но в най-скоро време ще ви предложим страхотни нови цветове Тохо. Предлагаме точно този вид мъниста, понеже японската компания Тохо е известна с перфектното съотношение на качеството и цената. Мънистата са с изключително правилна форма и невероятно точни размери (който е плел с други видове мъниста - дори и много качествени такива знае какво имам предвид ;) както ти е казала Пухи - голямо калиброване пада). Другото им основно предимство обаче често остава недооценено от хората, които не се занимават активно с плетене, а то е, че отворите на всички мъниста (дори и най-малките - 1мм) са доста по-широки от тези на алтернативните марки. Това означава не само, че конецът ще мине повече пъти през отвора на мънистото, което е много важно за сложни плетки и модели, но и че на практика получаваме по-голям брой мъниста за парите си, тъй като мънистата се предлагат на грам, а мънистата с по-големи отвори са по-леки и респективно - по-голям брой в 1 грам.
Независимо на каква марка мъниста се спреш, имай предвид, че от ключово значение за тази плетка са и цветовете. Плетенето на мъниста в мрежа с мъниста в един и същ или идентичен цвят е доста трудоемко и изисква много взиране, за да не си изпуснеш мънистото-ориентир за промушване. Препоръчително е да използваш поне 2 контрастни цвята, както е и във видеото, а за предстоящата есен можеш да се спреш на актуалното съчетанието от златисто жълто и наситено синьо с бяло. Oще модерни комбинации можеш да видиш и в блога на Marabu.bg:
http://blog.marabu.bg/?p=1457
Аватар
Vladislava

Снимки: 51

Мнениеот m_dimitrova » 27 Авг 2011 18:49

Мерси за информацията :) Избрах Nymo, работих с него - хареса ми :D Като изработя повече неща ще снимам и ще ви ги покажа. Приятна работа на всички и аз отивам да творя.
m_dimitrova

Мнениеот Sofi » 30 Сеп 2012 13:02

Здравейте. Поздравления за страхотния сайт и изобщо за идеята Марабу.
Бижутата са ми страст отдавна, но съвсем отскоро си позволих да опитам да реализирам идеите си. Все още правя първи стъпки, за които много ми помагат материалите на сайта ви, вече имам и един курс при вас зад гърба си. :)
Особено съм впечатлена от формите, които се постигат с уиг-джиг и въобще като че слабостта ми в бижутата се заформя към техниките на изработка с тел. Все още не съм пробвала да работя с уреда, информирам се в интернет пространството, търся схеми и модели и чакам следващия курс при вас, за да ми покажете нагледно тънкостите при работата. ;)
Само че нямам търпение да опитам и много ми се иска да си поръчам уреда с подходящите материали. Бихте ли ме насочили коя тел е подходяща за начинаещи? Някоя, която да не е от най-професионалните и същевременно достатъчно добро качество и приемлива цена.
Аватар
Sofi

Мнениеот Vladislava » 03 Окт 2012 12:27

Да, уиг-джиг определено е уред-мечта :)) Ако развихриш фантазията си и спазваш някои правила биха се получили много ефектни бижута, а също така и отделни елементи.
Ще ти препоръчам 18 или 20 G Artistic Wire. Ето и линк към различните цветове и размери. Има и информация за различните размери в Гейджове ;)
http://www.marabu.bg/category/91/tsvetn ... -wire.html
Пожелавам ти творческа муза и скоро да ни се похвалиш! :D
Аватар
Vladislava

Снимки: 51

Предишна

Назад към Материали за изработка на бижута