Бижута и символи

Тук можем да изпием по чаша виртуално кафе или чай, да се запознаем, да побъбрим, да споделим опит и идеи...

Бижута и символи

Мнениеот razlichna » 22 Фев 2013 22:33

Всяка религии, всеки народ или култура има свои собствени символи. Обикновено бижутата, които изобразяват определени символи целят да покажат принадлежността на собственика към някоя група, или отношението му към дадена идея. Повечето символи обаче имат и свое самостоятелно значение, като в днешни дни нерядко се носят и извън контекста на дадената религия или култура. За много от символите се смята дори, че сами по себе си те имат магични свойства, както и способността да упражнят свръхестествените си сили върху приносителя си.[quote][/quote]Тази тема е много любопитна за мен. :D :) :idea:
razlichna

Снимки: 5

Re: Бижута и символи

Мнениеот Milena » 25 Фев 2013 10:02

Да, темата е безкрайно интересна! :) Според мен, всеки малко или много вярва в различни символи - лични, религиозни или културни. Ако имаш предложения по темата, ще се радвам да ги споделиш ;)
Milena

Мнениеот razlichna » 25 Фев 2013 14:18

Ще се опитам да разширя малко темата,като вмъкна и идеята за връзката между професия/месторабота/ и избор на бижу. Тези мои мисли са провокирани от трите бижу-партита,които направих през последните три месеца с прекрасното мънисто на Marabu. Моите гости бяха дами с различни професии .Онова,което ги обединяваше беше желанието да видят нещо различно и очевидно избираха бижута,които нямаха нищо общо с тяхното положение в обществото. И понеже става въпрос за символи.“музикалните „ми бижута бяха забелязани веднага и предпочетени . Съвременната жена,която е много стресирана в ежедневието си сякаш иска да има свой защитен“ код“-символ,който да я прави щастлива.... :D :)
razlichna

Снимки: 5

Мнениеот Milena » 27 Фев 2013 11:41

Все повече предизвикваш любопитството ни! :) Страхотни размишления по темата... търсим символи, които не само ни предпазват, но и очакваме чрез тях да предизвикаме радостта, сполуката, да направим дните си цветни и ярки.
Milena

Назад към Салон Кокона