Hajimemashite!

Тук можем да изпием по чаша виртуално кафе или чай, да се запознаем, да побъбрим, да споделим опит и идеи...

Hajimemashite!

Мнениеот Irina » 28 Окт 2010 22:33

Hajimemashite - тази странна, дълга и сложна дума е на японски и буквално означава "да започнем", но всъщност се използва в смисъл на "разрешете да ви се представя" в завръзването на ново познанство.
За това е и тази тема - да се запознаем!
Така че... разрешете да ви се представя...
Аватар
Irina

Снимки: 64

Re: Hajimemashite!

Мнениеот Irina » 28 Окт 2010 22:37

Аз съм Ирина, но във форума ще ме намерите като trillian (има ли други почитатели на Пътеводителя на галактическия стопаджия? :D ) С мънистата си разнообрзявам дните от превода на технически текстове от/на английски и японски (та затова така кръстих темата :P )
С това хоби се занимавам сравнително от скоро, та още експериментирам с техниките... Поздравявам всички за страхотните творби в галерията!
Дерзайте!
Аватар
Irina

Снимки: 64

Мнениеот pinkmousy » 29 Окт 2010 15:58

Здравейте, аз съм Цветелина :) Нямаше как да не ме привлече това заглавие :)
Аз съм информатик, а в свободното си време се занимавам с коне. Идеята за конски бижута се роди като видях комплекта за тази цел в магазина на конната база. Обикновено освен необходимото, си купувам и по някоя глупост от там (наслада за душата :lol: ). Не вярвах, че нещо ще успея да направя, но първия опит се получи добре. Това беше преди почти година и бях позарязала нещата. Още не смея да се впусна в сериозните неща като плетене с мъниста, както и правенето на гривни от коса, придържам се към дребните елементи :) Може би всяко нещо с времето си :) А и съм доста схваната в ръцете :lol:
pinkmousy

Снимки: 25

Мнениеот Vladislava » 29 Окт 2010 19:30

Здравейте, аз съм Владислава. Приложните изкуства винаги са ми се отдавали, но цял живот съм правила прагнатични избори за образование, професия - въобще за "важните неща". Преди време открих изработката на бижута и се "спасявах" с това хоби от досадната си, монотонна и лишена от творчество работа. Буквално и преносно обърнах света, за да намеря най-качествените и добри материали, да разуча техниките и да стана истински добра в занаята. После някак съвсем естествено моето хоби "роди" този сайт, на който не само продавам мъниста, аксесоари и т.н, но се надявам, че успявам да подаря умения, усмивки и радост на дръзналите да се включат в креативния процес.
Сега съм истински щастлива и го желая от все сърце и на вас!
Аватар
Vladislava

Снимки: 51

Мнениеот rstil » 30 Окт 2010 13:14

Здравейте, аз съм Румяна .По професия съм инж.Автоматика и телемеханика и все още работя по специалността си в НДК.От 30 год. работя само с мъже , а женското в мен "напира" ;) и започнах да изучавам ВСИЧКИ видове дантели."Пълзукането" по разни ръкоделни сайтове ме запали по анкарс и бинил /дантелени техники с мънисти и камъни/ , а оттам и чисто мънистените техники.Това хоби ми помага да се отърсвам от ежедневния стрес и надявам се, че прави светът мъничко по-красиво място...
rstil

Снимки: 14

Мнениеот nadejda_sz » 01 Ное 2010 12:03

Здравейте, аз съм Надежда и съм с истинското си име тук. По професия съм психолог и имам кабинет за консултации и психотерапия. От три години майсторя колиета, пръстени и други красоти. Това ми доставя огромно удоволствие и прави ежедневието ми по-красиво. В природата на жената е да "ражда" емоции, идеи, творби и красота в ежедневието си. Усетен веднъж този енергиен заряд не може да се потисне или пренебрегне, тъй като в природата нищо не се губи, а само се видоизменя и намира път да се прояви - в стихове, рисунки, шиене, декупаж, изработване на бижута и т.н.
Радвам се на тази тема и разбулването на мистерията кой стои зад тези сложни никове!
nadejda_sz

Снимки: 45

Мнениеот galina nakova » 02 Ное 2010 12:44

Здравейте!Казвам се Галина и много се радвам,че най-после намирам съмишленици,с които мога да общувам на български!Аз съм начинаеща както със изработването на бижута,така и с ползването на компютър .През по-голямата част от годината живея на остров Иос в Гърция ,където имам малък магазин за сувенири,а през зимата се прибирам в България.Тази година,въпреки кризата,продадох доста неща и като се замисля,моите бижута се разпръснаха по цял свят,включително и България!Обожавам да работя с мъниста и отделям по около 6-7 часа на ден за това.Наскоро си направих и блог в Блогер,където публикувам моите произведения!Той се намира на адрес: http://www.galinysblog.blogspot.com Ще се радвам да ме посещавате и да ми оставяте вашите мнения!Имам и книга за гости,в която може да качите ваши работи или просто да ми кажете :Здравей! Успех на всички!
galina nakova

Снимки: 9

Мнениеот gaga_76 » 03 Ное 2010 17:40

Здравейте хубави и позитивни Госпожи и Госпожици... казвам Госпожи и Госпожици, защото останах с впечатлението, че няма Господа във форума и в сайта. Ако има се извинявам и се възхищавам на такива като тях! Аз се казвам Галина Тодорова. В момента съм в отпуск по майчинство и докато се ровех за пореден път в интернет, докато бебчо спи случайно попаднах на сайта Марабу.бг. Когато видях за какво става въпрос и какви неща може да измисли човешкото въображение останах дълбоко впечатлена, и изпитах непочувстван от мен досега ентусиазъм да се занимавам точно с такова нещо. И вече 2 седмици не мога да спя нощем и си мисля какво мога аз да изработя..ще мога ли изобщо да направя нещо което да е що-годе добро за окото. Това не знам докато не започна! А ще започна много скоро, защото първата ми поръчка пристига утре.Стискайте ми палци, защото съм абсолютен дебютант!
gaga_76

Мнениеот dani_kleopatra » 12 Ное 2010 09:45

Здравейте!
Искам да благодаря на Владислава и на целия екип на Марабу - Благодаря ви, че ви има, и че дарявате щастие и топлина в иначе малко сивичкото ми ежедневие! ;)
Аз се казвам Дани, на 30г. съм и съм горда (и изтормозена) майка на не едно, а на две бебета - голямото е на 2г и 5м., а малкото на 7м. Използвам всеки миг спокойствие, за да си мисля или правя нещо свързано с бижутата. В момента това е моето бягство от безкрайното хранене, дондуркане и смяна на памперси :D
Аз не зная дали ми се отдават приложните изкуства, просто защото никога не съм опитвала. Винаги съм била послушна и съм учила и правила това, което "трябва". Чак сега осъзнах, че нищо не ми пречи да бъда творец и освен със задълженията си да се занимавам и с нещо което наистина Искам.
Изработката на бижута е хоби, което не само ми допада (макар да съм се зарибила отскоро), но и истински ме вдъхновява поради факта, че винаги може да се измисли нещо ново, нещо различно.
Поздравявам всички съмишленици!
dani_kleopatra

Снимки: 57

Мнениеот svetlina » 02 Фев 2011 01:24

Здравейте всички, казвам се Таня форумно име svetlina . Намерих това прекрасно място , защото днес не можах да си намеря ахат по магазини и сергийки и в търсене попаднах тук и мисля , че ще се чувствам много
Поздрави Таня!
Аватар
svetlina

Снимки: 4

Следваща

Назад към Салон Кокона