Списания,книжки

Тук можем да изпием по чаша виртуално кафе или чай, да се запознаем, да побъбрим, да споделим опит и идеи...

Списания,книжки

Мнениеот sunflower » 28 Ное 2010 16:58

Здравейте :)
Вчера ,докато разглеждах сайта,попаднах на съвети от автор на списание Bead Style Magazine .Поразрових са да разбера малко повече за списанието и тоолкова много ми се прииска да имам нещо подобно под ръка .Като се замислих , голям пропуск е ,че си нямаме такива неща в България .
Та,знае ли някой дали е възможен абонамент от България , скъпо ли излиза...Общо взето как можем да се сдобием с подобни списания или книжки?
~So how Marvelous is your Motion?~
Аватар
sunflower

Снимки: 28

Re: Списания,книжки

Мнениеот Lale » 29 Ное 2010 00:32

sunflower, миличка, ако не можеш да си ги купиш, свали ги.
Ето така например:
http://mirknig.com/knigi/hobby_remesla/ ... ments.html
Lale

Мнениеот Irina » 29 Ное 2010 11:03

Sunflower, Lale ти е дала много хубав линк. От сайтове като mirknigi, scribd, gigapedia можеш да си свалиш по някой и друг - обикновено доста старичък - брой на това, а и на някой други списания.
За жалост аз поне не съм попадала досега на място, където ги има всичките, а абонамента до България си е скъпичък - като еднократна сума, иначе на брой са по около 15 лв., което не е непосилно. Ето това е линка за абонамент https://secure.kalmbach.com/offer/Default.aspx?c=IF77U, там, където пише ФОР е цената за България. И аз много се чудех, докато зацепя, че ФОР е съкратено от за други региони :lol:
Всъщност Владислава имаше абонамент по едно време, но се оплака, че някои от броевете не са стигнали до нея, понеже... ги крадат :x не знам в самите пощи ли, по трасето ли стават белите, аз също съм имала мнооого проблеми с доставки от чужбина на книги, списания, че и материали...
О, внимавай много с даунлоудите! Особено с руските сайтове - пълни са със спайуеър, вируси и всякакви мизерии :x Даже скоро ми се наложи да оправям компютъра на мъжа ми - да кажеш, че е правил глупости, а той човека теглил техническа литература - и ела да видиш - на екрана танцува анимацийка на полуголо момиче, експлоръра му автоматично се забива на някакъв незнаен линк (едва го махнах!) а компютъра бавен, та бавен... :roll:
Аватар
Irina

Снимки: 64

Мнениеот nadejda_sz » 29 Ное 2010 17:42

Да, аз също съм съгласна за вирусите в руските сайтове, но пък те единснствено са толкова услужливи и качват всякаква литература в полза на всички, които имат нужда от нея.
Може да си качи книжки и списания от www.biser.info Там има секция с много файлове и се качват лесно. Единственият проблем, че повечето са с разширение djvu
nadejda_sz

Снимки: 45

Мнениеот sunflower » 29 Ное 2010 20:38

мерси за инфото и полезните линкчета :)
За абонамента-наистина не е толкова скъп ...дори ако се организираме може да измислим нещо , за да се сканират и качват ,например...
дръпнах някои неща оттук - http://mirknig.com/knigi/hobby_remesla/ ... ments.html ,но след това за разархивирането ми иска някакви кодове от смс...
Аватар
sunflower

Мнениеот Vladislava » 30 Ное 2010 00:32

Здравейте момичета, по отношение на книжките и моделите, има много други сайтове, които предлагат безплатна информация без тя да е незаконно сканирана от чужди книги и списания. Повечето големи хоби издателства в Европа и Щатите имат седмични бюлетини и ако си абониран за тях, поне веднъж в месеца получаваш бонус схеми. Дори прилагам пример - една от бонус-книжките, които получих. Не ми се ще да влизам в ролята на рицарят-защитник на авторските права, но ако се поставите на мястото на автора на даден модел, едва ли ще ви е приятно да го видите сканиран с лошо качество и мултиплициран незаконно в чуждоезични форуми...
Що се отнася до доставките до БГ, за книжките поне съм открила решение - от 2 години насам поръчвам почти всичките си книги от http://www.bookdepository.com/. Доставката до БГ и изобщо на всякъде по света е безплатна. Приемат български кредитни карти и издават фактури. Доставката идва в най-близкия пощенски клон до 2 седмици. Цените на пръв поглед са малко по-високи от тези в Amazon или ebay, но като си сметнещ доставката, Bookdepozitory пак е по-изгодно.
Най-трудно е разбира се с ресурсите на български език. Точно затова и всячески се опитваме да направим в БГ това, което от години се случва в другите страни - да ви дадем ресурсите, с които разполагат "колежките" зад граница, и то напълно безплатно. Е, ще отнеме време. Но пък е толкова забавно :D
Прикачени файлове

[Разширението pdf беше деактивирано]

Аватар
Vladislava

Снимки: 51

Мнениеот Lale » 30 Ное 2010 10:17

Аз не съм съгласна с вирусите в руските сайтове. Повече от 8 години свалям какво ли не ,но досега не съм "хващала" вирус ТТТ, или гледате не там където трябва , или сменете си сисадмин :mrgreen: . Веднъж получих поздравителна картичка по скайп от Грузия и с нея и вирус, някакъв червей, който се криеше и възраждаше като сфинкс , повече не приемам такива поздрави,това го казвам за да имате предвид.
Vladislava, благодаря за списание, много интересно.
Аз някак си не си падам по хартиени списание, имам два броя, получих ги като подарък от автори, топлят ми сърцето, но не съм ги използвала досега.
Търсейки нещо за sunflower си свалих за три сутрини четири списание, само ги прегледах и какво, то само две ръце имам :mrgreen:
Lale

Мнениеот sunflower » 30 Ное 2010 16:21

Vladislava,права си за авторските права...Аз мисля да се абонирам Bead Style Magazine и да си поръчам някоя-друга книжка от сайта ,който си посочила.Само ме притесняват проблемите с изчезналите списания ...
Аватар
sunflower

Мнениеот Irina » 30 Ное 2010 16:32

Sunflower, в scribd има много приятна (и екологична!) алтернатива на хартиените списания. Жалко, че Bead Style magazine го няма, но издателите на бийдинг дейли имат канал в scribd. Не знам как да ти го опиша точно. То е малко като социална мрежа за читатели. Едно, че има много безплатни ресурси, в това число и генерирани от потребителите (разбирай сканирани и качени ;), друго, че някои големи издателства имат собствени "канали" - има функция да ги следваш като в туитър и функция "рийдкаст" - потребителите, с които си в мрежа могат да четат същото, което и ти. Та там можеш да си закупиш правото на даунлоуд на някои от книжките. Е, не са евтини, но пък не плащаш доставка и най-вече - не чакаш доставка и не се притесняваш да не ти се загуби по пощата. И спасяваш дървета!
Аз вече само художествената литература си я купувам на хартия - някак си не върви четиво за лека нощ на екрана :D
П.С. Свалих книжката от линка, който си дала в предния пост, на мен не ми поиска парола... :roll:
Аватар
Irina

Мнениеот Irina » 30 Ное 2010 16:40

А пък Lale, осем години без вирус - трябва да си пуснеш тото, явно късмета ти работи. Аз, да чукна на дърво, явно имам късмет с антивирусната. Използвам ЕСЕТ Смарт Секюрити и досега не съм имала никакви проблеми. Е, пищи и не ми дава да влизам в някои сайтове (предимно руски, но и много български и испански :?: :!: ) ама аз си я слушкам и нямам проблем. Мъжа ми често си има главоболия, и той е с ЕСЕТ, но той я спира когато имат разногласия :D
Аватар
Irina

Следваща

Назад към Салон Кокона