Списания,книжки

Тук можем да изпием по чаша виртуално кафе или чай, да се запознаем, да побъбрим, да споделим опит и идеи...

Re: Списания,книжки

Мнениеот sunflower » 30 Ное 2010 17:36

Аз пък не можах да сваля нищичко от линковете , които сте давали...дори на Владислава файла..
Антивирусната ми никога не пищи и не ми забранява сайтове , а компютърът винаги е пълен с вируси , така че...явно си е въпрос на късмет :D
~So how Marvelous is your Motion?~
Аватар
sunflower

Снимки: 28

Мнениеот Irina » 30 Ное 2010 18:00

Нищичко? Ама как така? С какъв браузър си?
Аватар
Irina

Снимки: 64

Мнениеот sunflower » 30 Ное 2010 18:40

Internet Exploler имам и Mozila ...С това на Владислава се справих обаче за да разархивирам другите файлове ми иска някакви кодове от смс.
~So how Marvelous is your Motion?~
Аватар
sunflower

Снимки: 28

Мнениеот Lale » 30 Ное 2010 23:15

sunflower, миличка, защо не и смениш шрифт на нормален, така ми звучиш като хелп.

И аз съм съгласна за авторски права, винаги ми е неприятно когато трябва да дам линк или схема и не знам на кого е, но в интернет всичко е възможно. Ако някой го постнал без да укаже авторство и съм го свалила как да знам на кого е, но ако автор указан винаги се старая да отбележа този факт, това за мен е един вид уважение към автора. много тънка материя и с две думи няма как да се реши този момент, но ако някой нещо дава онлайт то предполагам че има идея да го сподели с другите.То и колело и топлата вода никой не открива всеки ден, повечето неща са копии, много рядко има авторски изработки.

sunflower, ако искаш дай ми линк какво искаш да свалиш, а аз ще ти го пратя на имейл, пиши на лични.
Lale

Мнениеот Vladislava » 01 Дек 2010 00:27

Lale, аз имах предвид най-вече авторските права за печатните издания, те са тези, които са най-незащитени в интернет. Авторите, които сами качват своето съдържание в интернет вече могат да избират различни лицензионни режими - т.е. дали да позволят на потребителите освен да използват техните творби за своите цели и да ги модифицират и разпространяват. Обикновено тези автори държат единствено да бъдат посочени имената им и евентуално да се постави линк към тяхна лична страница, на която предлагат както безплатни, така и платени схеми и модели. Аз например дори съм си купувала схема на бижу, за което авторката държи, ако бъде направено по нейната схема и в последствие продавано (бижуто) да се укаже, че е по неин модел.
Авторите на печатни издания обаче печелят от това, че някой си е купил книгата им. Същото е и със списанията, които плащат на дизайнери, които да разработват схеми, които да бъдат публикувани и продавани. За тях сканирането и качването в интернет си е абсолютно нарушаване на авторските права - а представете си, ако някой печели от това, че изпраща пароли за архив със SMS - това е една практика, която в никакъв случай не искам да поощрявам. Особено на фона на всички блогове, бюлетини и инфо портали, които могат да се намерят в интернет безплатно или на съвсем достъпна цена. Ето нещо интересно:
http://beadwork.about.com/library/weekly/aa101998.htm
Е, за напреднали е по-трудно се намират напълно безплатни ресурси, но в крайна сметка веднъж овладее ли човек основните техники, и снимка му е достатъчна за да се ориентира поне приблизително как да изпълни модела. А за да се вдъхнови понякога и по-малко :D
Аватар
Vladislava

Снимки: 51

Мнениеот Irina » 01 Дек 2010 00:55

А аз си мислех, че само аз таласъмствам по късни доби :)
Владислава, линка е страхотен, в този сайт има всичко, на всякакви теми, аз повечето плетки ги учих от там... Всъщност това ми напомня , че трябва да се наканя да пусна в уъркшопа инструкциите за работа със схеми, които приятно отлежават на хард-диска ми :oops:
Ето нещичко за вдъхновение и от мен: http://www.tinakoyama.com/necklaces.htm
Аватар
Irina

Мнениеот pikachu » 01 Дек 2010 16:58

Здравейте!!! аз съм още нова тук но чета от известно време и видях, че сте сте дали страхотни линкове!!! много ви благодаря!!!
И аз свалих една книжка от линка на sunflover но не ми се отваря :( и не знам какжо да правя...
:cry:
pikachu

Мнениеот pikachu » 01 Дек 2010 17:04

да уточна, че нито ми се екстрактва, нито се отватя като цъкна 2 пъти с мишката :cry:
pikachu

Мнениеот Irina » 02 Дек 2010 22:14

pikachu, разпознава ли компютърът ти сваления файл? как изглежда иконката - като купчина книжки/папка с ципче или по друг начин? Чудя се да не би архивиращата ти програма да е по-стара версия и да не може да се справи с файла?
Аватар
Irina

Мнениеот Irina » 02 Дек 2010 22:21

nadejda_sz написа:Да, аз също съм съгласна за вирусите в руските сайтове, но пък те единснствено са толкова услужливи и качват всякаква литература в полза на всички, които имат нужда от нея.
Може да си качи книжки и списания от http://www.biser.info Там има секция с много файлове и се качват лесно. Единственият проблем, че повечето са с разширение djvu

nadejda_sz, предполагам, че вие вече го знаете ;) но използвам да се закача за поста, за да кажа, че Дежа Ву е напълно безплатна програма от типа на адоуб рийдър (за .pdf), която има свой собствен формат (.djvu е разширението на файловете) с големи способности за компресия на файловете (файловете се "сгъват" за да станат по-малки и по-лесно да се изпращат и качват/свалят в интернет). Програмата е лека от към системни изисквания (не товари компа :D ) и може да бъде свалена безплатно от официалната страница: http://djvu.org/resources/
Аватар
Irina

ПредишнаСледваща

Назад към Салон Кокона