Международна Асоциация на дизайнерите "Art-biser"

Тук можем да изпием по чаша виртуално кафе или чай, да се запознаем, да побъбрим, да споделим опит и идеи...

Международна Асоциация на дизайнерите "Art-biser"

Мнениеот Puhi1962 » 21 Фев 2011 12:06

Момичета, една международна организация на дизайнерите занимаващи се с мъниста тихо, кротко и незабележимо за всички нас е направила страхотен подбор на най-красивите украшения за 2010г, в които се използуват мъниста . Оказва се, че са се постарали да разгледат множество красоти показани на различните сайтове и конкурси за мъниста и са подбрали тези, които от гледна точка на учредителите на асоциацията най-много отговарят на изискванията за висша класа в това направление. Честно казано на мен ми изтекоха очите гледайки тези красиви бижута, яйца, обемни фигурки и аксесоари. Кликвайки върху всяка една картинка , човек може отблизо да разгледа и да се наслади на майсторство от висок клас- изящна изработка, качествени материали, красива композиция, страхотни цветосъчетания и т.н. ...... / за съжаление бедният ми инженерен речник се изчерпа, сорри :oops: /
http://www.art-biser.info/2010/12/2010.html
Puhi1962

Снимки: 22

Re: Международна Асоциация на дизайнерите "Art-biser"

Мнениеот Puhi1962 » 27 Фев 2011 18:43

Момичета, кажете поне нещо за това, което е показано по линка . Гледате, четете и нищо не казвате. Наистина ли нищо не Ви хареса?
Puhi1962

Мнениеот Gwanyn » 28 Фев 2011 12:13

Второто бижу е уникално! Дори не искам да си представям как е направено - може да ми прегрее мозъка :D
Gwanyn

Мнениеот Irina » 02 Мар 2011 14:42

Да си призная и аз този път гледах, гледах... и загубих ума и дума :) Рядко ми се случва да нямам какво да кажа, но... :D Честно казано, много ме изненада подборката - надявам се да не обидя някого, но по руските сайтове обикновено циркулират доста еднотипни модели, а тези бяха много разнообразни и нетипични... Много приятна изненада :)
Аватар
Irina

Снимки: 64

Мнениеот rstil » 07 Мар 2011 18:10

Въпросното бижу /в синьо/ е изработено в техниката мънистена бродерия върху кожа.Уникално цветово и графично решение решение!
rstil

Снимки: 14

Мнениеот Puhi1962 » 14 Мар 2011 08:51

Общо взето основателите на асоциацията са всеизвестни майсторки в тази област. Всяка една от тях си има собствен почерк в изработката на бижута и самите те не са любителки на циркулиращите по сайтовете всеизвестни схеми.Затова търсят и подбират уникални бижута за тази класация.Тази класация, която е в момента е направена без знанието на самите майстори на бижута- тя беше изненада и за самите тях. От тази година регламента е промемен и вече се подава заявка за участие от страна на всеки майстор. А от там нататък вече ще има подбор от страна на журито :D
Puhi1962

Мнениеот Irina » 14 Мар 2011 16:39

Виж ти - как приятно са ги изненадали :) Марианка, а ти имаш ли идея колко такива асоциации има в Русия и каква дейност осъществяват? А дали имаме нещо сходно и в бг? :roll:
Руми, ти опитвала ли си го това чудо - бродерията с мъниста? Аз имам нещо наум, което май няма как по друг начин да стане, но не съм опитвала. Поне не сериозно ;) А май не познавам и някой, който бродира...
Аватар
Irina

Мнениеот Puhi1962 » 15 Мар 2011 16:10

Доколкото знам тази асоциация е нова и май е единствена засега по рода си- поне набора от майсторки основали тази асоциация е уникален. Едни от най-добрите имена в бисероплетението са се събрали там. Ако има и други такива асоциации, то мога да твърдя, че не вярвам да имат голям авторитет- все пак толкова много всеизвестни майсторки /дизайнерки/ на куп няма между учредителите им .
Руми извинявай, че ще те издам. :oops: Иринка, самата аз имам подарък от Руми един "кулон" /не знам как се превежда на български/, който е бродерия върху кожа. Откакто ми го е подарила поне 2-3 пъти седмично го нося с удоволствие и доста народ ми завижда. Самата аз все се каня да започна да се уча, но все не се наканвам /купих си мъниста " Шарлотта (Charlotte Beads)", игли,кабошони, в момента си търся подходяща кожа/. Надявам се, че все пак ще дойде и това време, в което ще си седна на дупето и ще пробвам и мънистената бродерия. :)
Puhi1962

Мнениеот Puhi1962 » 16 Мар 2011 07:36

Допуснала съм малка грешка- извенете ме- асоциацията е създадена през 2005г. И сега допълнението- учредители са
* Астратенко Ирина * Бацилева Светлана * Белинская Ирина * Колесникова Галина
* Полянская Альбина * Степная Екатерина * Сусоенкова Анжелика * Хоун Наталья
Ако искате ще Ви преведа от руски по малко за всяка една от тези дами :oops:
Някои от тях са автори и на книги -Альбина Полянская,Степная Екатерина
Puhi1962

Мнениеот Irina » 17 Мар 2011 10:08

Мерси за инфото, Марианка!
Аз най-вече живо се вълнувам от това дали може да се бродира върху друго освен кожа....
За асоциацията - на мен тези имена не ми говорят нищо (нали не знам руски...) но освен известни дизайнерки и големи имена, имат ли членство за нашего брата обикновения хобист и всъщност какви са дейностите им извън тази класация? Споменаваш нещо за книги - през асоциацията ли минават?
Аватар
Irina

Следваща

Назад към Салон Кокона