Моля за мнение...

Тук можем да изпием по чаша виртуално кафе или чай, да се запознаем, да побъбрим, да споделим опит и идеи...

Моля за мнение...

Мнениеот rad » 24 Авг 2011 19:52

Здравейте, момичета!
От два месеца се занимавам с изработка на бижута, в началото се лутах сред различни техники, но се спрях на плетене на мъниста. Понаучих някои неща и сътворих няколко бижута. Според моите приятели са хубави, но аз искам компетентно мнение, което мога да намеря само тук.
Моля, пишете какво е вашето мнение! Приемам всякаква критика и полезни съвети.
За съжаление мога да кача само една снимка.
Прикачени файлове
P1000557.JPG
P1000557.JPG (141.92 KiB) Прегледано 3513 пъти
rad

Re: Моля за мнение...

Мнениеот rad » 24 Авг 2011 20:10

Още снимки...
Прикачени файлове
P1000554.JPG
P1000554.JPG (142.71 KiB) Прегледано 3509 пъти
P1000564.JPG
P1000564.JPG (145.13 KiB) Прегледано 3509 пъти
P1000572.JPG
P1000572.JPG (138.26 KiB) Прегледано 3509 пъти
rad

Мнениеот Irina » 26 Авг 2011 09:13

Здравей и добре дошла, rad!
Надали точно аз съм човека който може да те насочи най-добре, понеже моя поглед върху плетенето с мъниста е малко по-различен :)
Освен това не съм много сигурна какво точно мнение очакваш, понеже не знам какви са плановете ти. Ако си постигнала това ниво на техническо изпълнение за два месеца, мога само да те поздравя. Не казвам, че бижутата са съвършени, но за толкова кратко време, мисля че си се справила доста добре и ако продължаваш в същия дух ще можеш да предложиш много добро качество за изработка.
От гледна точка дизайнерски хрумвания, не знам дали си използвала готови елементи (схеми) или изцяло собствени модели, но най-много ме впечатли синьото бижу. На места блясъка ми идва в повече, но мисля, че това си е лично мое предпочитание.
Не съм много убедена, че нещата ти са продаваеми, поне на българския пазар, но това се дължи по-скоро на спецификите на самия пазар. Ако си се ориентирала към изработката на бижута с цел продажба, разгледай категорията Моето хоби ООД (http://blog.marabu.bg/?cat=6) в блога на Marabu.bg там ще намериш доста полезна информация, в това число и международни сайтове за продажба. Засега все пак бих ти препоръчала да продължиш да работиш върху моделите си, да изгладиш вече научените техники, както и да усвоиш нови. Поработи и върху избора на материали и цветове, монохроматичните съчетания са сравнително безопасни, но доскучават.
Много се надявам някоя от изтъкнатите плетачки на форума да се включи - те със сигурност ще могат да дадат далеч по-компетентно мнение, за типа бижута, към който си се ориентирала за момента. Това са (по абучен ред :) galina_nakova, DESIgn, Puhi1962, rstil. Сега е отпускарски сезон и всеки е нанякъде, но не мисля, че ще ти се обидят ако им пуснеш по едно лично съобщение във с молба да хвърлят по един поглед и да дадат експертно мнение :)
Аватар
Irina

Снимки: 64

Мнениеот rad » 27 Авг 2011 20:08

Благодаря за вниманието, дано се включи и някоя майсторка на плетенето.
rad

Мнениеот rstil » 30 Авг 2011 22:03

Работите Ви са интересни, при все, че не съм капацитет във флористиката...Продължавайте смело , умението идва с практиката...Интересни модели можете да намерите /и схеми/ на http://biser.info/ . Самата аз се учих тук... :)
rstil

Снимки: 14

Назад към Салон Кокона