Полезно от интернет - обици от тел и мъниста

Тук можем да изпием по чаша виртуално кафе или чай, да се запознаем, да побъбрим, да споделим опит и идеи...

Полезно от интернет - обици от тел и мъниста

Мнениеот Irina » 11 Яну 2012 11:35

Попаднах на интересни и доста добре направени инструкции в снимки за изработка на ефектни обици с мнооого възможности за персонализация.
Авторката се казва Зорайда и прави бижута основно от мед и медна тел, в блога и има и други инструкции, но тези са най-добре обяснени.
Изображение
Ето линк към инструкциите в блога на Зорайда:
http://artzjewelry.wordpress.com/2012/0 ... -tutorial/
Имайте предвид, че на снимките кукичката се оформя с чифт специални клещи - можете да ги заместите с уиг джиг, широката част на инструмент за изработка на халкички, инструмент за изработка на халки за пръстени или дори патронче за червило или гланц за устни с подходящ диаметър :) Освен това можете да завършите с уше и готова кукичка за обици.
Аз лично мисля да ги пробвам с циркони хиацинт - оранжевото ще бъде голям хит (справка в блога ;) през пролет/лято 2012, а за мен този цвят е голямо предизвикателство, тъй като до скоро тотално отсъстваше от гардероба, а и кутията ми за бижута. Още се колебая за цвета тел, но тъкмо ще ви изненадам като ги завърша :)
Други идеи? :))
Аватар
Irina

Снимки: 64

Назад към Салон Кокона