Моето най-красиво бижу

Специален форум за сръчни мами и малки кокони - тук ще намерите бижута и дрънкулки за най-малките, които да изработите сами или с тяхна помощ.

Моето най-красиво бижу

Мнениеот Irina » 15 Ное 2010 18:21

Така започна всичко - с едно пластмасово герданче... :D
Когато започна да прави първите си по-уверени стъпки, дъщеричката ми нанесе невероятни поражения върху кутиите ми с бижута - дърпаше, късаше, не знам как не глътна нещо... :mrgreen: Научих се да крия всичко на високо, известно време не носех обеци (о, колко силно могат да дърпат чифт малки ръчички!), и за да не се сърди, реших да и направя нейно собствено герданче :) Много е доволна, слага си го самичка, отива пред огледалото и казва "Аууууу!" :lol:
Освен това, вече е много внимателна с бижутатами, разглежда ги с интерес и после ги прибира обратно в кутията!

Отварям този форум специално за всички сръчни мами, за да си обменяме схемички и идейки за детски бижута :)
Аватар
Irina

Снимки: 64

Re: Моето най-красиво бижу

Мнениеот Irina » 15 Ное 2010 18:22

А и мамите на момченца да не се скатават, защото я какви хубави ключодържатели стават от мъниста! :mrgreen:
Изображение
Аватар
Irina

Мнениеот boqna » 10 Дек 2010 09:31

Предлагам ви малко по различно детско бижу-от полимерна глина.И ,въпреки че е доста различна техника от мънистата,надявам се да ви хареса. :)
Прикачени файлове
biju.jpg
biju.jpg (21.85 KiB) Прегледано 11458 пъти
Аватар
boqna

Снимки: 63

Мнениеот Irina » 10 Дек 2010 10:20

boqna, много е красиво! и става и за дечица, и за по-големи :) Вярно, не е от мъниста, но полимерната глина много добре се комбинира с тях понякога ;) На мен лично ми е много интересна и имам желание да се пробвам (е, имам няколко жалки опита) но все не стигам до там...
Тази гривничка е допълнително оцветявана, нали? Боите специално за полимерна глина ли са или по-универсални?
Аватар
Irina

Мнениеот boqna » 10 Дек 2010 10:59

trillian,много се радвам,че ти харесва бижуто.В случая не съм оцветявала допълнително гривната,а от различни цветове полимерна глина,правя шарките,както и преливането на цветовете(не съм сигурна дали добре се вижда).Акрилните бои използвам само в краен случай,когато искам да направя някой фин детайл,както в този случай-тук перото е рисинка с акрилна боя.
Прикачени файлове
biju-2.jpg
biju-2.jpg (103.51 KiB) Прегледано 11450 пъти
Аватар
boqna

Мнениеот Irina » 10 Дек 2010 11:14

Ооо, колието с перото е страхотно, на снимката перото изглежда като релефно (контрарелеф мисля, че се казваше когато е издълбано)! Много е красиво!
А не знаех че има и металически цветове полимерна глина много е ефектна. Наистина приличат на изрисувани!
Използвам повода да те поканя в галериите, да ни покажеш още такива красоти! А ако искаш мога да ти отворя отделен подфорум за полимерна глина, ние до сега не сме направили просто за да не стои празен :)
Аватар
Irina

Мнениеот boqna » 10 Дек 2010 11:25

Благодаря за поканата,при първа възможност ще покажа повече от моите неща в галериите,а за отделен подфорум-не знам дали ще има достатъчно желаещи да се включат ;)
Аватар
boqna

Мнениеот Irina » 10 Дек 2010 11:34

Аз със сигурност ще се включа с въпроси :)
Ако имаш затруднения с галериите - насреща сме, а подфорум ще отворя в момента в който му измисля по-интересно заглавие... Всъщност сигурна съм, че на много хора им е интересно, полимерната глина със сигурност дава много възможности, особено за изработка на бижута :D
Аватар
Irina

Мнениеот esetra » 02 Яну 2013 21:24

Искам да поканя всеки, който желае да продава бижутата си, да заповяда в нашия сайт www.ruchnaizrabotka.com - напълно безплатно е!
Имаме и фейсбук страница, където може да питате за всичко, което Ви интересува!
https://www.facebook.com/ruchnaizrabotka

Поздрави!
esetra

Мнениеот Milena » 09 Апр 2013 16:12

Здравейте!
Благодарим за направеното предложение, много момичета от форума могат да се възползват.
А това е сайтът на Ателие Марабу - училище за дизайн и изработка на бижута - http://www.ateliemarabu.com/
Тук можете да намерите различни техники, организирани в отделни уроци, мини-курсове и курсове. Ако прецените, че някой има нужда от професионални съвети в изработката на бижута, можете да го насочите. ;)
Milena

Назад към Сръчни мами