Бижута от полимерна глина

Специален форум за истински приложници - всичко за бижутата от полимерна глина

Бижута от полимерна глина

Мнениеот Irina » 11 Дек 2010 11:04

Премествам разговора от коментарите на снимките тук, понеже е поудобно :D
boqna, Това ли е преливането, което е трудно без машина за паста - зелено белите листенца
Изображение
А това колие е страхотно, обиците също! Адмирации!
Всъщност машината за паста един вид "валцува" глината на лист, нали? Става ли същото нещо с помощта на бабината точилка, да речем :D
Аватар
Irina

Снимки: 64

Re: Бижута от полимерна глина

Мнениеот boqna » 11 Дек 2010 16:14

trillian,точно за това преливане става въпрос,тук повърхността е по-голяма и по-добре се вижда ефекта.И ме разбра много правилно за какво става въпрос по отношение на паста машината.В момента съм я заместила с пластмасова...да кажем точилка ;) ,но като цяло си е трудоемка история,колкото и добър да е крайния резултат.Особено като попаднеш на по-стар пластелин :x ,те тогава пада забава.Но определено си заслужава труда.
Аватар
boqna

Снимки: 63

Мнениеот boqna » 11 Дек 2010 16:25

А сега бих искала да дам един много полезен линк,за всички,които са решили да пробват

http://polymerclaycentral.com/masterind ... nsprojects

Тук може да откриете основни техники,които се използват при работата с полимерна глина,както и доста добри идеи.А също бих искала да споделя един линк към сайта на един от виртуозите в работата с полимерна глина-Катлийн Дъстин

http://www.kathleendustin.com/gallery.php

Надявам се ,че съм била полезна!Успех на всички,които са решили да опитат! :D
Аватар
boqna

Мнениеот Irina » 11 Дек 2010 16:44

О, даа, определено си е заслужавало труда!
Благодарности за линковете, тази жена е луда, какви неща прави само.... нямам думи!
Още една питанка за преливането имам :oops: горната повърхност с еавномерна дебелина ли е? Чудя се ако е срязана под ъгъл, в единия край по-тънка, в другия по-дебела дали няма да е по-лесно... ако пробвам да го разточа със стъклено шише, например... понеже искам да направя преливката в кръг... ама това др. сед., в понеделник експедиция за полимерна глина :)
Аватар
Irina

Мнениеот boqna » 11 Дек 2010 16:56

Със стъкло определено няма да лепне толкова,но не съм сигурна как точно ще стане преливането в кръг :? САмата техника ,по която се прави не мисля,че ще позволи.Това,което правят е да разточат листа и след това да го навият на руло,за да може да се получи този ефект,но за да направиш достатъчно количество ,определено ще ти трябва паста машина или мноооого здрави ръце ;) .Ще се опитам да намеря някой подходящ линк ,за да обясня по-добре какво имам в предвид
Аватар
boqna

Мнениеот Irina » 11 Дек 2010 17:03

Машина нямам, но виж здравите ръце... имам една десеткилограмова глезла, дето все иска да я носят... ;)
А аз мислед да изрежа кръгчета в два цвята, едното с диаметър около 1/4 на другото и да изтъня глината по периферията на по-малкото. Не знам дали ми се разбира обяснението :roll: и да видя като ги разточа хууубаво как ще стане :) Ще кача снимки ако се получи :)
Аватар
Irina

Мнениеот boqna » 11 Дек 2010 17:03

http://polymerclaycentral.com/striped_leaf_cane.html

Ето линкче как точно става преливането и как го правят във формата на кръг-успех!
Аватар
boqna

Мнениеот Irina » 11 Дек 2010 17:05

Уау! Мерсииии!
Аватар
Irina

Мнениеот Irina » 16 Дек 2010 10:39

Планираната експедиция се провали поради обилния снеговалеж ;) но пък съм имам късмет, че живея в 21-ви век - поръчах он-лайн и току-що ми донесоха пакета с глината :D
Аватар
Irina

Мнениеот boqna » 16 Дек 2010 10:41

Оооо,супер!Успех и чакам с нетърпение!Аз от вчера се опитвам да кача нещо новичко в галериите,но нещо не ми се получава.
Аватар
boqna

Следваща

Назад към Полимеризация