Плетене на мъниста

Мястото, където може да споделите своя опит с различните техники за изработка на бижута.

Re: Плетене на мъниста

Мнениеот Irina » 15 Апр 2011 21:10

Здравей, надявах се да се включи някой, който е пробвал, но... Според мен няма да стане - нишката е дебеличка (0,5 мм - за сравнение уайлдфайъра, който е по-дебел от нимото например е 1,5 мм) и няма да можеш да вденеш игла, отделно ще имаш проблеми с минаването през мънистата (ако се спреш на нещо, като плетката под прав ъгъл, което може да се изплете и без игла). Та моя отговор е по-скоро не (с тохо 2 мм категорично не), но ми е любопитно дали някой нещо е пробвал :)
Аватар
Irina

Снимки: 64

Мнениеот Gwanyn » 17 Апр 2011 19:14

Иринка, права си - не става :D Пробвах, но не може да се наниже и на най-голямата игла, пък така не мога и да пробвам дали ще мине 2 пъти през тохото, каквато ме беше идеята за пръстенчето... минава веднъж, но толкова :( Ще се радвам, ако някой има идея за еластичен пръстен - предполагам, обаче, че ще трябва да е без тохо, а с мъниста с по-голяма дупчица.
Gwanyn

Мнениеот Puhi1962 » 24 Апр 2011 06:29

Надявам се, че Валентина и Иринка няма да ми се сърдят, ако допълня тяхната информация относно Африканския хеликс
тук има още едно видео и инструкции на английски
http://www.youtube.com/watch?gl=RU&hl=ru&v=B4m-SXc6EcM
http://beadwork.about.com/library/weekly/aa101998.htm
а ето и една проста схемка на този шнур
http://radikal.ru/F/s42.radikal.ru/i095 ... 6.jpg.html
Изображение
При вариране с броя на мънистата и вида на топчетата и пръчиците се получават страшно много варианти
Между това, което е описано на английски и дадената от мен схема има разлика в начина на оплитане-при едното конеца минава между мънистата захващайки конеца, а при другото се промушва в едно от мънистата. Успех момичета и ако са Ви харесали шнуровете, ще чакам да видя направени и изложени в албумите Ви
Puhi1962

Снимки: 22

Мнениеот sunflower » 02 Май 2011 10:07

Здравейте :)
Искам да попитам по-опитните в плетките,как точно се правят тези ромбчета. Плетката ми е горе долу ясна, обаче не съм убедена как точно да получа такава форма.
Изображение
~So how Marvelous is your Motion?~
Аватар
sunflower

Снимки: 28

Мнениеот Irina » 02 Май 2011 22:03

С намаляване на броя мъниста в реда :)
Виж тук: viewtopic.php?f=21&t=178 (от 5 нататък е това, което ти трябва :)
Аватар
Irina

Мнениеот sunflower » 02 Май 2011 22:25

Благодаря :)
Аватар
sunflower

Мнениеот sunflower » 19 Май 2011 00:02

Здравейте :)
Намерих едни обички и ми се иска да пробвам да ги направя:
Изображение
Някой може ли да ме насочи приблизително откъде и как точно трябва да се започнат?
Аватар
sunflower

Мнениеот Irina » 19 Май 2011 07:03

Здравей :) Обиците са модел на Бийдалон и са много лесни. Има инструкции на сайта им ето тук: http://www.beadalon.com/mandala.asp Тъй като обясненията ми се струват доста заплетени, да ти кажа и аз на бързо как се правят :D
Започваш с кръгче от 6 мъниста в средата. След това нанизваш тохо, кръгло мънисто Сваровски (ще стане с фасетиран чешки кристал ;) още едно тохо и връщаш иглата през кристала обратно към кръгчето (конецът трябва да захване странично последното тохо - принципа е подобен на закопчалките, които сме правили на уъркшопа - виж мънисто номер 7 на тази схема:Изображение). След това минаваш през съседното тохо от кръгчето и правиш същото нещо, докато обиколиш цялото кръгче с кръгли кристали - като слънце от детска рисунка :) Като обиколиш кръгчето иглата ще ти се пада пак в центъра, трябва да я изведеш през нанизите до периферията и започваш да нанизваш по 1 тохо, ксилион, още 1 тохо между всеки 2 от мънистата по върховете. Когато нанижеш и 6-те ксилиона, обиколи външния кръг 2 пъти и добави нанизчето за закачване, може да измслиш и друг вариант. Нанизчето за закачване се прави като се нанижат 5 мъниста тохо, след това още 6 и се мине с иглата отново през 5-тото, за да се оформи примка (както правихме закопчалки на уъркшопа ;)) от другата страна се нанизват още 4 мъниста тохо.
В центъра се "зашиват" 2 декоративни наниза от по 2 мъниста, които да скрият отвора на кръгчето.
Успех! и да ги видим като са готови :)
Аватар
Irina

Мнениеот sunflower » 19 Май 2011 10:23

Мерси :)
Аватар
sunflower

Мнениеот I_G » 07 Дек 2011 10:22

Здравейте и от мен тук!
Тъй като пропуснах и миналогодишния, и тазгодишния урок за обемна плетка и ужасно ме е яд, мооооля ви се дайте туториал за някоя огърлица или гривна :idea:
I_G

Снимки: 3

ПредишнаСледваща

Назад към Техники за изработка на бижута