Плетене на мъниста

Мястото, където може да споделите своя опит с различните техники за изработка на бижута.

Re: Плетене на мъниста

Мнениеот Валентина » 22 Апр 2010 20:30

ето и още една Изображение Виждат ми се лесни работите, ама като не знам схемите и начина на изработка ми се вижда сложно :)
Валентина

Мнениеот Валентина » 22 Апр 2010 21:20

Изображение и това е интересно за мен, може би някой ще помогне да разберем схемата
Валентина

Мнениеот Валентина » 22 Апр 2010 21:59

Днес съм се разровила малко в сайтове и картинки, извинявайте, ама да попитам как се оплитат тези манисти, перли, няма значение материала, какъв е конеца, то се вижда, че е копринен, но какъв и как се нижат, как се завършва накрая закопчаването, може ли някой да помогне Изображение Изображение ето и една гривна Изображение още Изображение ето и колието Изображение ето гривна Изображение ето колие Изображение
Валентина

Мнениеот rstil » 27 Апр 2010 16:01

Валя, на първите Ваши снимки са показани плетени на една кука шнурове.В сайта на Бусинка Лиза има много добър мастерклас и препратка към сайта на Тортила /великолепни обяснения/Самата аз преди години се учих от тях на основните техники.На следващата серия/ с топчетата/ също ми се струва ,че са на една кука /вижда се конец , минаващ ВЪРХУ топчето/.Владислава също владее тази техника и ако наистина искате да се научите може да измислим начин да се срещнем и да покажем на живо как става. :)
rstil

Снимки: 14

Мнениеот tiya76 » 28 Апр 2010 07:20

RStil, може ли да дадеш линк към обясненията с плетките? Аз също съм правила някои неща с плетене на 1 и 2 куки, но ми е чудно как се постига този ефект от снимките, а именно как камъчетата стоят така "нагъсто", не рехаво. Ако може някой това да ми обясни.
tiya76

Мнениеот basbas » 28 Апр 2010 23:15

zdraveite.az sam nova v tozi forym no mn se radvam 4e vi otkrix.imam ve4e 6 godini staz v izrabotka na ra4ni bizyta no ne moga da se orientiram vse oste vav foryma ne moga da nameria otkade moga da otkria nova tema .mislia 4e moga da nay4a mnogo ot vas i da spodelia i az vsi4ko koeto znaia.pletene na manista po sxemi nikoga ne biax pravila no sega sled kato vidiax temata i saitove sas sxemi4kikoito ste prilozili mislia 4e nepremenno ste opitam.ox zapo4nax otzad napred i se izviniavam za latinitsata no po navik mi e po ydobna. kazvam se vesi i se namiram vav atina na 40 g sam .pisa vsi4ko tova v tazi tema no ne vizdam nikade tyk salon ili tema za babrene mezdy 4lenovete na foryma za da pisa tam za da se predstavia .za sega tova nadiavam se da bada i az polezna za tazi kompania i viarvam 4e ste nay4a i az mnogo polezni nesta TEMI VAV FORYMA MOGAT LI DA OTKRIVAT POTREBITELITE?
basbas

Мнениеот Vladislava » 29 Апр 2010 07:30

basbas, добре дошла!
Да, потребителите могат да откриват теми във форума. Трябва да отидеш в началото на форума, да избереш категория от наличните в момента, като кликнеш върху нея, ще видиш и темите. Точно под заглавията има бутонче "Публикувай нова тема".
Ще се радваме да споделиш с нас своя опит и познания.

Руми, крошето сега го уча, но не ми остава твърде много време и изоставам. Обаче ако ти си готова да ни направиш уъркшоп по темата, кафето за всички е от мен ;)
Аватар
Vladislava

Снимки: 51

Мнениеот rstil » 29 Апр 2010 17:33

Влади, нямаш грижа, само не знам къде да се съберем?
rstil

Мнениеот rstil » 29 Апр 2010 17:37

Tiya, погледни тук :http://www.perlenhaekeln.de/ http://businka-lisa.livejournal.com/13447.html#cutid1
rstil

Мнениеот tiya76 » 29 Апр 2010 19:27

Благодаря, сега ще ги разгледам!
tiya76

ПредишнаСледваща

Назад към Техники за изработка на бижута