Основни бижутерийни инструменти

Бижутерийните инструменти са толкова много и разнообразни. С всеки от тях могат да се правят различни неща.
Вие какви инструменти използвате, освен задължителните за всеки диззайнер на бижута основни видове клещи?

Re: Основни бижутерийни инструменти

Мнениеот sunflower » 16 Май 2010 17:24

Здравейте (:
Искам да подновя клещите си.Мисля да си взема кръгли,плоски,секачи и такива за навиване на халки.
В сайта намерих няколко комплекта,но повечето са мини,а аз си мисля,че като са по-малки,няма да са удобни.
http://www.unicast-bg.com/tools/pliers/pliers.htm - тук също намерих всичко,което търся,но не знам колко са качествени.
Ако може някой по-напреднал да изрази мнение,ще съм му много благодарна (:
~So how Marvelous is your Motion?~
Аватар
sunflower

Снимки: 28

Мнениеот dita75 » 17 Май 2010 08:52

Слънчогледке, този магазин го знам, всичко, което внасят им е турско. Не, че е непременно лошо, но аз се опитах да си купя едни класьори за бижута и бяха потресаващо зле.
За малките инструменти не бива да се притесняваш - аз си поръчах този комплект http://www.marabu.bg/product/2412/kompl ... -1br-.html
специално заради клещите с найлонови челюсти, които предпазват телта от нараняване и ги намирам за много удобни. Имай предвид, че женските ръце са принципно по-дребни и е много по-трудно да се работи с инструменти с дебели и дълги дръжки. А и този размер позволява да си ги мъкна навсякъде, което много ме забавлява.
dita75

Снимки: 13

Мнениеот sunflower » 26 Май 2010 19:13

Dita,и аз си ги поръчах и наистина са удобни.Само че имам чувството ,че секачите не режат много-много.При теб как са?
Аватар
sunflower

Мнениеот dita75 » 27 Май 2010 14:02

Слънце, и на мен в началото ми се стори, че нещо не е наред, обаче, после се оказа, че като се режат тънки неща, трябва да се слагат по към върха, а с по-дебелите обратно. Сега режат идеално и без следи
Обаче нали знаеш, че с бижутерийни секачи тел тип мемори не може да се реже. Аз меморито я режа с едни клещи на мъжа ми, защото е ужасно дебела и ще ми прецака секачите.
dita75

Мнениеот sunflower » 27 Май 2010 14:35

Мерси за пояснението.Като пробвах така,всичко си е ок.А за меморито вече знам,след като ми прецака едни секачи...
Аватар
sunflower

Мнениеот даная. » 27 Май 2010 15:05

Здравейте,много се радвам,че Ви открих.Бижутата са моята слабост или по точно изработката им,но досега не се решавах да започна.И понеже тук всичко е обяснено на достъпен език,се реших да си купя комплекта от клещи,който е показан по горе.Въпроса ми е ,ще ми трябват ли и ножици,понеже в клипчетат,които гледах,се използват?
даная.

Мнениеот sunflower » 27 Май 2010 19:45

Ами аз лично използвам много рядко,защото почти никога не работя с конци и корди.Когато ми се наложи ,си ползвам най-обикновени ножички,малко по-остри,не съм си поръчвала бижутерски.Много зависи от това с какви материали възнамеряваш да работиш.
Аватар
sunflower

Мнениеот dita75 » 27 Май 2010 20:28

Даная, и аз съм съгласна със Слънцето - зависи какви техники смяташ да използваш. Ако нижеш или основно работиш с тел, няма нужда да даваш пари за ножица. Ако обаче смяташ да плетеш, то ножичката ще ти е нужна, за да може да режеш конците максимално близко до мънистата.
Ако сега започваш, вземи си основните инструменти, а в последствие ще допълниш, с ккавото ти потрябва в процеса на работа.
dita75

Мнениеот Lale » 25 Ное 2010 10:44

Здравейте!
Това ми е първи пост, но не мога да не споделя с вас ето това http://www.marabu.bg/product/2407/podlo ... -1br-.html
, цена му е смешна, а е нещо абсолютно незаменимо в работа с мъниста. Първото килимче получих като подарък към поръчка,за което благодаря собственици на магазина, много приятни изненади за такива пристрастени към всичко което се отнася за това ръкоделие, после си поръчах още две. Препоръчвам ви това ,на първи поглед невзрачно, но практично вълшебно килимче за работа с мъниста. :D
Lale

Мнениеот Vladislava » 01 Дек 2010 00:34

Lale, много се радвам, че подложката ти е харесала! И какъв хубав прякор си и измислила - вълшебно килимче! :D Просто страхотно! Пожелавам ти спорна работа, дано измайсториш много красиви неща с нейна помощ!
Аватар
Vladislava

Снимки: 51

ПредишнаСледваща

Назад към Бижутерийни инструменти